AK Parti Kars Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Yusuf Selahattin Beyribey

Genel Hit: 673 / Yorum: 28 / 3 Kasım 2013 22:09
AK Parti Kars Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Yusuf Selahattin Beyribey
-A +A

AK Parti Kars Belediye Başkan Aday Adayı Dr. Yusuf Selahattin Beyribey
Kars’ta 2 dönem milletvekilliği yapmış olan Dr. Yusuf Selahattin Beyribey, AK Parti Kars Belediye Başkan Aday Adaylığı resmi başvurusunu dün yaptı.
Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın, Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Ahmet Recep Tekcan, Milliyet ve Sabah Gazeteleri Ankara temsilcileriyle birlikte Kars’a gelen Dr. Yusuf Selahattin Beyribey, havalimanında sevenlerinin coşkusuyla karşılandı. Araç konvoyuyla şehir turu yaptıktan sonra Evliya Camii Ebu-l Hasan Harakani Türbesini ziyaret eden Beyribey ve beraberindekiler daha sonra resmi müracaat için AK Parti Kars İl Başkanlığına geçti.
KARSLININ HİZMETKÂRI OLMAK İSTİYORUM
Parti girişinde vatandaşara seslenen Beyribey, “Ben sizlerle olan dünümden başlamak istiyorum. 1991 yılında siyasete atıldım ve aday oldum. Adaylığım sırasında burada gördüğüm bütün kardeşlerimiz benimle beraberdi. Selahattin Beyribey, başladığı siyasette Kars’a asla ve asla arkasını dönmedi. Asla ve asla halkını ve milletini terk etmedi. O, 1991 şimdi ise 2013. Sizlere minnettarım. Çünkü Karslı beni iki dönem en büyük şerefle Türkiye Büyük Millet Meclisine gönderme şerefi ile şereflendirdi. Karslıya minnettarım. Onun için demişimdir ki ben ölünceye kadar, nefesim tükeninceye kadar Karslının emrinde olacağız. Ben Karslının hizmetkârı olacağım. Milletvekili olurum, olmam düz vatandaş olurum. Şimdi milletvekili de değilim. Ben Kars’a her gelişimde her zaman hiç bana suratını asanı görmedim. Oysaki bir ton hatalarımız olmuştur, eksikliklerimiz olmuştur yanlışlarımızda olmuştur. Ama bu yanlışlarımızı bilerek yapmamışızdır. Yanlışlarımızın temelinde de Kars’ın temel menfaatleri vardır. Onun için yapmışızdır. Buna inanırsınız diye söylüyorum. Değerli kardeşlerim Kars’ımızda tabi bugüne kadar birçok belediye başkanı geldi, aday oldu, şuanda da bir belediye başkanımız var, devam ediyor. Bunlara yapmış olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ediyoruz. Tabi ki ciddi hizmetler yapmışlar. Onlar minnettarız. Ama ben Kars’ta çıtayı daha yükseğe çıkaracağım. Kars’ta ki herkesi kucaklayacağım. Kars’ta ki bütün sivil toplum örgütleri ile Türkiye’de ki bütün Karslılarla birleştirerek Kars’ı nasıl butik şehir yaparız, Kars acaba nasıl bir turizm merkezi olur, Kars’ta acaba nasıl buradan göç etmeyi durduracak bir pozisyon yaratılır. Bunları hep birlikte el ele ve verip yapacağız. Bugün Allah nasip ederse birazdan yukarıya çıkacağım. AK Partiden Kars belediye başkan aday adaylığımı açıklayacağım. Ama şunu söyleyeyim. Buraya kadar gelmişsiniz iş burada bitmiyor. Allah nasip ederse belediye başkanı olursam bilesiniz ki Kars’ın her dakikasında emrinde olacağım. Başbakanımızın dediği gibi ben Karslıya hizmetkâr olarak gelmek istiyorum. Karslının hizmetkârı olmak istiyorum. Bana bu fırsatı verirse Karslı, sizler bu fırsatı verirseniz göreceksiniz ki Kars’ta vizyon değişecek, Kars’ta kardeş gibi ellerimiz birleşecek. Sizleri seviyorum. Kars’a katkısı olan düşmanım benim için değerlidir.” dedi.
BEN KARSLININ ACILARI VARSA ONU YÜREĞİMDE HİSSEDİYORUM
Parti girişindeki bu konuşmasının ardından il teşkilatına geçerek resmi müracaatını yapan Beybirey daha sonra şunları söyledi:
“Benimle gelen akrabalarıma, hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Saygılarımı sunuyor, hürmetler ediyorum. Bundan sonra çalışmaya daha çok ihtiyacımız var. Bugün bir yol çıktık. Bu yol Kars’ımızda Allah nasip ederse değişimler yaratmaya, Kars’ta ki kardeşlerimizin el ele, birliktelik içerisinde Kars’ı daha iyi noktalara taşımasıyla ilgili Kars’ta ki göçü duraksatacak hatta duraklamak yetmiyor. Duraklamak başkaları geliştiği için sizin gerilemeniz demektir. Kars2ta ilerlemeyi sağlayacak yollar aramamız lazım. Kars’ta tabi ki bizden önce çalışmış birçok belediye başkanlarımız var. Hizmeti geçenler var. Şuanda da mevcut bir belediye başkanımız var. Ve güzel hizmetler veriyor. Ama Kars’a yetmiyor. Kars’ta çıtayı yükseltmek lazım. Kars’ta herksimi kucaklamak lazım. Bence daha önemlisi o gibi geliyor. Bir evde bir ailede hanımla, çocukla huzurunuz varsa her şey tamamdır. Ama huzurunuz yoksa ne güzel söylemişiler. Diyor ki; eve gidersin yüzüne giden avrat, sözünü tutan avrat, ne işin var el âlemin toyunda, düğününde ay kişi. Toyda evinde, düğünde evinde. Gir oyna çok yona. Eve girersin yüzüne bakmaz avrat, sözünü tutmaz evlat. Ne işin var el âlemin yasında, ölüsünde. Ay kişi yasta evinde ölüde evinde. Gir ağla çık ağla. Beraberlik dediğim bu. Hep güleceğimiz, el ele tutacağımız, birlikte olacağımız bunlar Kars’ı yükseltir. Bunlar Kars’a iyi şeyler getirir. Ben milli eğitimden başlayıp geldim. 1991’den bugüne kadar beni test ettiğinizi de biliyorum zaten. O testleriniz sayesinde Allah Karslıdan hemşerilerimden bin defa razı olsun. Beni iki defa milletvekili seçmekle şereflendirdiniz. Teşekkür ediyorum. Ankara’da Kars’a gelince üzülüyorum. Yüreğim yanıyor. Ankara’da konuştuğumuz bazı insanlar ya Kars’a gidip yerleşecekmişsin diye bir tereddütleri de var. Zaten ben Kars’tayım. Bütün milli bayramlarda Kars’tayım. Bu 30 Ekim ve cumhuriyet bayramı hariç. Bütün dini bayramlarda ben Kars’tayım. Allah vermesin Kars’a yeni afetler vermesin ben yine Kars’ta olurum. Çünkü 1991’de söz vermiştim. Ebul Hasan Harakani’nin söylediği gibi. O diyor ki Kafkaslarda, Asya’da bir tane insanın ayağına (bakın dikkat edin Müslüman’ın demiyor) diken batarsa onun acısını ben yüreğimde hissederim. Ben Karslının acıları varsa onu yüreğimde hissediyorum. Çünkü biz Ebul Hasan Harakanilerin torunlarıyız. Hepimiz onun yolundan gidiyoruz. Onun yolundan Mevlana gitti. Mevlana oldu. Onun felsefesiyle gitti için oldu.
BU SEÇİM SİYASETİ NOKTALAMA ANIM DA OLABİLİR
Özetle şunu söylemek istiyorum. Ben teşkilatlarımla beraber, Kars ile beraber, teşkilatlarımla el ele vererek, gönüldeşlerimle el ele vererek artı Türkiye’nin her köşesinde elimizin, nazımızın geçecek insanlarla el ele vererek Kars’ı daha iyi noktalara taşıyacağıma inanıyorum. Bütün enerjimi Kars’a sarf edeceğim. Buna şimdiden sizlerin huzuruna söz veriyorum. Benimle Ankara2dan buraya kadar gelen Sayın Ahmet Recep Tekcan büyük şehir belediye basın işleri başkanı sayın eski genel müdürlerimizden ???? ayrıca Ankara’da illiyet ve sabah gazetelerinin temsilcileri Osman ve Ayhan beye huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Ayrıca Ali Beyribey’e. Burada beni hiçbir zaman yalnız bırakmayan, benim her zaman yanımda olan özelikle ifade etmek istiyorum. Kendi akraban gibi, kardeşim gibi bildiğim Ferman İşcikçi’ye teşekkür ediyorum. Burada herkesin özel, herkesin ayrı bir yeri var. Allah inşallah bize nasip ettirsin. Sizlere Allah nasip ederek hizmet etme fırsatı versin. İnşallah Kars’ı daha iyi noktalara taşıyalım. Kars’ı bir butik şehir yapalım, turizm kenti yapalım. Kars’ı sokaklarda yürünür hale getirelim. Kars’ın vizyonunu değiştirelim. Kars’ın tarihine sahip çıkalım. Kars’ta Osmanlı varlıklarına, Selçuklu varlılarına, varlıklarına geçmişimize sahip çıkalım.  Bunlar için el ele verelim. İnanç turizmine sahip çıkalım. Anı’ya sahip çıkalım. Sarıkamış’a sahip çıkalım. Kars’a her gelecek insana paspas olmayı kabul ediyorum şimdiden. Kars’a hizmet getirecek herkese paspas olacağım. Samimiyetimle söylüyorum. Aklımın arkasında asla ve asla küçük hesaplar yoktur. Siyaseten belki de bu seçim siyaseti noktalama anım da olabilir. Onun için önemsiyorum. Diyorum ki Allah’ım Kars’a tekrardan bir hizmet etme ve onlarla Kars’a olan dedelerimin, atalarımın vatanımla olan borcumu tamamlama fırsatı ver diyorum. Bundan sonra bana inanların daha çok çalışması gerektiğini söylemek istiyorum. Hayaller kuracağız ki bu halleri yakalayalım. Kars’la ilgili hayalleri olmayanlar Kars’a verecekleri bir şey olmaz. Kars ile ilgili hayallerimi sizlerle paylaşacağım, Kars ile ilgili niyetlerimi paylaşacağım. Niyet demek zaten her şeyin başlangıcı ve bitişidir.
20 VE 22. DÖNEM MİLLETVEKİLİ, AK PARTİ KARS BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYI DR. YUSUF SELAHATTİN BEYRİBEY KİMDİR?
Dr. Yusuf Selahattin Beyribey, 1955 yılında Kars’ta doğdu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Uzmanlığını üroloji alanında tamamlayan Beyribey, Ankara Numune Hastanesi’nde klinik şefi, SSK Etlil Hastanesi’nde başhekimlik görevlerinde bulundu. İyi derecede İngilizce bilmekte olup, ulusal ve uluslar arası bilimsel dergilerde bir çok tıbbi makalesi yayımlanmıştır. 20. ve 22 Dönemlerde Kars Milletvekili olarak görev alan Beyribey, TBMM’den Plan ve Bütçe Komisyon üyeliği yaptı. Beyribey evli ve 2 çocuk babasıdır
Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

alibey36

22:26 6 Aralık 2013

sayın beyrıbey bız senın MV.lıyınde bır hızmetını bır eserını görmedık onun için sen boşuna çamur çiyneme başkan oluncada bır iş yapacagın yok sana kolay gelsın
1000

semet

10:50 3 Aralık 2013

karsı gaşgacıdan kurtar
1000

ender

10:48 3 Aralık 2013

yakışır sana abiciğim
1000

Ş U

11:50 15 Kasım 2013

AK PARTİDE YARIN TEMAYÜL YAPILACAK.İLİMİZ ULUSLARARASI PROJELERİN UYGULANACAĞI MERKEZLERİNDEN BİRİSİDİR.BU PROJELERİN İLİMİZDE HER ALANDA MAKSİMUM DERECEDE VE HIZLI BİR ŞEKİLDE ENTEGRE OLABİLMESİ İÇİN MERKEZİ YÖNETİM,BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ,DİĞER,KURUMLAR VE BAKANLIKLAR'DA ETKİLİ OLAN VE BU KONULAR'DA ALTYAPISI OLAN KARS'IN DİNAMİKLERİNİ HAREKETE GEÇİRİP ŞEHRİN UZUN ZAMANDIR KAPALI OLAN ŞALTERLERİNİ DEVREYE SOKACAK BİR KİŞİ OLMALIDIR.YUSUF BEY 2 DÖNEM VEKİLLİK YAPMIŞ,O DÖNEMLERDE KURUMLARA ATADIĞI KİŞİLER ŞİMDİ MÜSTEŞAR POZİSYONUNDA BULUNMAKTADIR.YUSUF BEYİN DIŞINDAKİ HANGİ ADAY BAKANLARLA Kİ
1000

MİSAFİR

14:44 14 Kasım 2013

EVET ERZURUM BU KONUDA HİÇ YANLIŞ TERCİH YAPMAMIŞTIR.ALT YAPISI MEVCUT ANKARA DA BAKANLIKLARDA ETKİLİ OLABİLECEK PROJE ÜRETİP UYGULAMAYA KOYABİLECEK KENDİSİNİ İSPATLAMIŞ KİŞİLERİ SEÇMİŞTİR.BU TÜR ADAYLAR ANKARANIN DİKKATİNİ ÇEKME KONUSUNDA MAKSİMUM ÖLÇÜDE FAYDALI OLACAKTIR.YUSUF BEY DE BU KONUDA KALİBRESİ YÜKSEK BİR SİYASETÇİDİR.
1000
İlk Sayfa 1 2 3 4 5 6 ... Son Sayfa
Facebook Yorumları
Benzer Haberler
Genel
Gazetecilerin Emniyete giriş yasağı kaldırılmalı

Gazetecilerin Emniyete giriş…

09:38 - 23 Aralık 2013
Genel
AK Parti’de heyecan dorukta

AK Parti’de heyecan dorukta

11:21 - 12 Aralık 2013
Genel
Alibeyoğlu, Twitter hesabından bir mesaj yayımladı

Alibeyoğlu, Twitter…

11:29 - 19 Kasım 2013
Genel
Kars’tan Başbakan’a mektup var, Annemiz ve Babamız okumamışsa biz ne yaparız!

Kars’tan Başbakan’a mektup…

11:27 - 19 Kasım 2013
Genel
Köy yollarımız standartlara uygun değil

Köy yollarımız standartlara…

11:26 - 19 Kasım 2013
Genel
Kars’ta kırmızı ışık ihlali: 1 ölü, 1 yaralı

Kars’ta kırmızı ışık ihlali:…

11:25 - 19 Kasım 2013
Dikkat Çekenler
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Anket

2014 Yerel Seçimlerinde Sizce Hangi Parti Kazanır ?

2014 Yerel Seçimlerinde Sizce Hangi Parti Kazanır ?

  • MHP : 301 Oy (%41)

  • CHP : 177 Oy (%24)

  • AKP : 190 Oy (%26)

  • DİĞER : 59 Oy (%8)

Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...